Firmamız

Kurulduğumuz günden itibaren müşterilerine kaliteli ürünler sunmayı hedefleyen ve taahhütlerini zamanında yerine getirmeyi prensip edinen kuruluşumuz, iç ve dış talepleri karşılayabilmenin haklı gururu içindedir. Amacımız pirinç döküm alanında kalite ve değer odaklı, çevreye saygılı, güvenilir, verimli bir kuruluş olarak varlığını sürdürmek, sektördeki değişime ve gelişime öncülük edecek yatırımları gerçekleştirmektir.
Son yıllarda Avrupa’da insan sağlığına zarar verecek malzemelerin kullanılmasında kısıtlamalara gidilmektedir. Konuyla ilgili Avrupa Birliği direktiflerinin kabulü ile ülkemizde de dikkat edilmeye başlanmıştır. “ROHS Zararlı Kimyasallar Kullanımı Direktifi” ne ve “DIN 50930-6 İçme Suyu İle Temas Eden Yerlerde Kullanılan Malzemeler” ile ilgili Standartlara uygun külçe ve çubuk üretimi gerçekleştirilmektedir.
İçme suyu kalitesini korumak amacıyla Almanya, Hollanda, Fransa ve İngiltere'nin oluşturduğu 4MS komitesi, uygulamaya koyduğu standartlar ile içme suyu ile temas halinde bulunan metal alaşımlarına çeşitli normlar ve standartlar ile pirinç malzemenin içerisinde bulunan Pb, Sn, Fe, Ni sınırlandırmıştır. Seçilecek olan alaşım insan sağlığı için anahtar rol oynamaktadır. Almanya'da DIN 50930 normu ile başlayan standardizasyon, 4MS Pozitif Listesi halini almıştır. DIN 50930 normlarına uygun Ms63 döküm külçelerimiz aynı zamanda 4MS UBA listesine uygun olarak CC770S, CC757S külçe üretilmektedir.


Misyonumuz

Pirinç Külçe ve çubuk üretiminde rakiplerine oranla fark yaratarak, yılların vermiş olduğu deneyimle sektörde kalıcı olabilmek, çevreye ve insana saygılı üretim yapabilmektir.

 

Vizyonumuz

Sektörde, teknolojiyi takip ederek ve kendine güvenen, inanan insan gücünü harmanlayıp, müşterilerimizin tümüne sürdürülebilir bir güven ve kaliteden ödün vermeden pirinç külçe ve çubuk üretmek. Sahip olduğumuz bilgi ve birikim ile dünya pazarın söz sahibi olabilmektir.

 

Dökümhane

1 adet kanallı indüksiyon ergitme ocağı
1 adet bekletme ocağı
1 adet kontinü çekme hattı
1 adet külçe döküm hattı


Pres

İndirekt Ekstrüzyon Presi

 

Çubuk Çekme

2 adet çubuk tav fırın
1 adet çubuk çekme hattı


Kimyasal Analizler

1 adet Optik Emisyon Spektrometresi


Mikroyapı İncelemeleri

Numune hazırlama üniteleri
Metal Mikroskobu

 

 

 

 

 

 

Copyright © All Rights Reserved | Design By Baylan
Baylan